Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 58/2019 - TECHNICKÁ POMOC

58/2019 - TECHNICKÁ POMOCDatum konání:
7.12.2019

Trnava

7.12.2019 v 4:19

Jednotka vyjela spolu s profesionálními kolegy z obou hradeckých stanic a třemi posádkami zdravotnické záchranné služby (2x RZP, 1x RW) k úniku plynu v rodinném domě. V době příjezdu byla na místě již PČR a měla zajištěno místo události. Před příjezdem hasičů provedli obyvatelé domu samoevakuaci, vypnuli plynový kotel a uzavřeli přívod plynu do domu. Hasiči na místo události dorazili současně se ZZS, která si všechny osoby převzala do své péče. U vstupu do domu naměřili hasiči vyšší hodnoty CO. Za použití dýchacích přístrojů otevřeli hasiči v celém domě okna a provedli přirozené odvětrání. Při této činnosti evakuovali z nebezpečného prostoru jednu kočku. Po odvětrání již hasiči naměřili opakovaně normální hodnoty. Z důvodu rozhodnutí záchranářů, odvést všechny osoby z rodinného domu na specializované vyšetření do královehradecké fakultní nemocnice, byl majitel domu vyzván k zabezpečení domu. Poté se hasiči vrátili zpět na svoje základny.

Spolupráce s: HZS KHK HK CPS, PS - Pražská, ZZS KHK, PČR