Úvod > Aktuality > 65/2022 - POŽÁR

65/2022 - POŽÁR

Lodín - skládka komunálního odpadu FCC

19.12.22 v 22:16

Jednotka vyjela, spolu s dalšími profesionálními a dobrovolnými jednotkami z druhého stupně, k požáru skládky komunálního odpadu. V době příjezdu naší (první) jednotky na místo události se plameny nacházely na rozloze cca 50 x 50 m. Hasiči okamžitě nasadili dva útočné proudy, aby zamezili dalšímu šíření požáru. Po příjezdu dalších jednotek na místo události byl vytvořen ještě třetí útočný proud. Po příjezdu obsluhy kompaktoru byla doutnající hromada rozhrnována a dohašována. Požár tak byl kolem 1 hodiny ranní zlikvidován. Aby byl zajištěn dostatek hasební vody, bylo zřízeno plnící stanoviště v Nechanicích a voda tak byla na místo dodávána kyvadlově. Jednotky dobrovolných hasičů obcí Nový Bydžov a Hořice držely zálohu na svých stanicích pro případné další mimořádné události.

Spolupráce s: HZS KHK  PS Nový Bydžov, Hořice HZSp Čepro cerekvice a.s JSDHo Lodín Mžany Králíky, Skřivany,