Úvod > JSDH

JSDH

Novodobá historie jednotky sboru dobrovolných hasičů (dále jen JSDH) Nechanice se píše od 5.12.1995. Tehdejší starosta obce Nechanice Jan Novák se v tento den účastnil jednání o zabezpečení plošného rozmístění sil a prostředků jednotek požární ochrany okresu Hradec Králové, ze kterého vyplynulo pro obec Nechanice zřídit jednotku požární ochrany druhé kategorie (tehdy ještě pod názvem Dobrovolný veřejný požární sbor), která musí vyjet do pěti minut od vyhlášení poplachu. A to v každou denní nebo noční hodinu bez ohledu na kalendářní den. Další podmínky jsou uvedeny v zápise z tohoto jednání a podepsány starostou a zástupcem Hasičského záchranného sboru okresu Hradec Králové panem pplk.. Ing. Miroslavem Štěpánem.

Největší požár,

kterého se naše jednotka účastnila, byl zároveň největším požárem v historii Královehradeckého kraje a jednalo se o požár závodu Mileta a.s. v Hořicích.

Oznámení na linku 150 - 22.12.2012 v 5:55 likvidace požáru oznámena 24.12.2012 v 7:57

Celková škoda 250.000.000 CZK uchráněné hodnoty 350.000.000 CZK

Více info v níže uvedeném videu

poděkování_mileta.jpg