Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 01/2022 - DOPRAVNÍ NEHODA

01/2022 - DOPRAVNÍ NEHODADatum konání:
3.1.2022

Nechanice - Palackého

03.01.2022 v 18:00

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními hasiči ze stanice Hradec Králové - Pražská, k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla, které mělo srazit osobu na přechodu. V době příjezdů hasičů na místo události byli na místě již dobrovolní hasiči v civilu, kteří zastavili u místa cestou do hasičské zbrojnice po vyhlášení poplachu. Hasiči poskytli těžce zraněné osobně předlékařské pomoc a po příjezdu zdravotnické záchranné služby královehradeckého kraje ji předali do jejich péče a dále spolupracovali při ošetřování a následném transportu do vrtulníku LZS, který zraněnou osobu transportoval do zdravotnického zařízení. Zároveň hasiči provedli nasvícení místa události. Během záchranných prací musela být komunikace pro veškerý provoz zcela uzavřena. Po ukončení záchranných prací byl provoz v místě nehody řízen kyvadlově a na místě zůstala pouze naše jednotka, která nasvítila místo události pro potřeby policie České Republiky. Po zaznamenání nehody PČR hasiči očistili komunikaci a poté se jednotka vrátila zpět na svoji základnu. 

Spolupráce s: HZS KHK PS HK - Pražská ZZS KHK PČR    

01_22_01_03_Nechanice_01.jpg 01_22_01_03_Nechanice_02.jpg IMG_20220103_181131_7.jpg