Úvod > JSDH > Poděkování

Poděkování

Činnost v dobrovolné jednotce si každý její člen, jak už název napovídá, vybral dobrovolně. Všichni tuto činnost vykonáváme proto, že někde uvnitř cítíme, že chceme pomáhat tam, kde je to potřeba. Činnost je to náročná jednak po stránce časové, tak i po stránce fyzické. Díky této činnosti se jako členové JSDH setkáváme s různými osudy lidí, kterým se během sekundy změnil život a věří, že jim dokážeme pomoci nebo alespoň poradit. Proto je to i činnost nepochybně psychicky náročná. Nikterak nepomáhá, když se setkáváme s agresí od osob, kterým jsme přispěchali na pomoc. O to více nás potěší, když přijde někdo, kdo nám buď cestou osobního rozhovoru, nebo např. emailem poděkuje za naše úsilí a čas strávený na místě události.

Tato poděkování patří pochopitelně i k našim rodinám a blízkým, protože i oni musí, někdy ne málo, obětovat čas, když uprostřed svátečního oběda, divadelního představení dcery, nebo třeba jenom společné volné chvíle, přijde výzva k zásahu a mi od nich prcháme pomoci někomu, koho vůbec neznáme a nemáme tušení, kdy se vrátíme. Víme jen to, že je někdo v nouzi a potřebuje pomoci.

Takže i Vám díky!

poděkování.jpg