Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 03/2023 - ZÁLOHA NA STANICI

03/2023 - ZÁLOHA NA STANICIDatum konání:
22.1.2023

Nechanice  

22.1.23 ve 12:26

Krátce po poledni nám byla vyhlášena záloha na vlastní stanici. To znamená, že pobýváme na zbrojnici. Děje se tak proto, aby byl zkrácen čas na výjezd jednotky. Ze zákona má naše jednotka na výjezd 5 minut. V případě držení pohotovosti přímo na hasičské zbojnici se tento čas výrazně zkrátí. KOPIS takhle svolává jednotky vždy, když je v nějakém místě větší a dlouhodobější zásah a dané území zůstává delší dobu tzv. odkryto. V tomto případě důvod byl požár garáže a rodinného domu ve Vinarech, kde zasahovalo větší množství jednotek. Více o požáru naleznete zde

Na stanici jsme strávili bez mála 5 hodin. Tento čas jsme využili ke kontrole vybavení, úklidu, péči o OOPP.

Spolupráce s: KOPIS