Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 10/2023 - DOPRAVNÍ NEHODA

10/2023 - DOPRAVNÍ NEHODADatum konání:
18.3.2023

Silnice č. I/35 v katastru obce Stračov - místní část Klenice 

18.3.23 v 5:16

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními kolegy ze stanice Hořice, centrální stanice Hradec Králové a Čepro Cerekvice a.s., k dopravní nehodě nákladního vozidla se zraněním na silnici I/35 v katastru obce Stračov, místní části Klenice. Nákladní vozidlo, t.č. z nezjištěných příčin, vyjelo mimo vozovku, převrátilo se na bok a porazilo strom. Hasiči museli řidiče vyprostit za pomoci řetězové motorové pily a hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po jeho vyproštění jej předali zdravotníkům. Řidič bohužel svým zraněním na místě podlehl. Hasiči zároveň provedli protipožární opatření. Vzhledem k poškození nádrže PHM byla na místo přivolána technika pro jímání většího množství PHM. Hasičům se tak podařilo zabránit úniku několika stovek litrů nafty do půdy. Na místo byla také přivolána specializovaná firma, která se postarala o vyproštění tahače včetně návěsu. Na hasičích mezitím bylo, aby náklad, který se vlivem dopravní nehody dostal do přední části návěsu, rozmístili tak, aby byla váha rozprostřena, pokud možno po celém návěsu. Vlivem nehody byl poničen i bok návěsu, kterým během vyprošťování soupravy vypadal další náklad. Ten hasiči opět naložili do návěsu. Po vyproštění soupravy a jejího odjezdu provedli hasiči očistu komunikaci od hlíny a PHM. Během záchranných prací a následně během vyprošťování soupravy musel být provoz na komunikaci zastaven pro veškerý provoz. Po očistění komunikace se všechny jednotky, po bezmála 7 hodinách, rozjely zpět na svoje základny.

 

Spolupráce s: HZS KHK  CPS HK, PS Hořice HZSp Čepro Cerekvice a.s. ZZS KHK PČR Autoslužby HK s.r.o.