Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 15/2023 - TECHNICKÁ POMOC

15/2023 - TECHNICKÁ POMOCDatum konání:
14.4.2023

Staré  Nechanice

14.4.23 v 17:19

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními hasiči ze stanice v Novém Bydžově, k odčerpání vodní laguny, která se po dlouho trvajících intenzivních deštích vytvořila v okolí rodinného domu. Hasiči lagunu odčerpali a odstranili jeden obrubník v jejím okolí ve snaze umožnit vodě odtok, pokud by se laguna opět vytvořila.  Kolem 20. hodiny se obě jednotky vrátily zpět na svoje základny.

 

Ve večerních hodinách se jednotka vrátila na místo události, kde zasahovala v podvečer. Vytvořené provizorní řešení se ukázalo jako neúčinné, neboť byla hladina vody v jiné úrovni, než se původně  zdálo. Hasiči opět za pomoci plovoucích a kalových čerpadel odčerpali vodu z okolí rodinných domů. Brzy bylo jasné, že naše samotné síly a prostředky na vyřešení problému nestačí, proto velitel zásahu požádal o další jednotku. Na místo tak opět vyjeli i profesionální hasiči z novobydžovské požární stanice. Krátce před třetí hodinou ranní se obě jednotky, na příkaz velitel zásahu, vrátily na svoje základny.

 

Spolupráce s: HZS KHK PS NB