Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 27/2024 - DOPRAVNÍ NEHODA

27/2024 - DOPRAVNÍ NEHODADatum konání:
29.5.2024

Nový Bydžov místní část Zábědov

29.5.24 v 15:18

Naše jednotka, spolu s JSDHo Nový Bydžov a Chlumec nad Cidlinou, tedy jednotkami z našeho okolí, které jsou předurčený k řešení následků dopravních nehod, se účastnila námětového taktického cvičení na dopravní nehodu autobusu. Cílem cvičení byl praktický nácvik třídění raněných metodou START (Snadná Terapie A Rychlé Třídění). Tato metoda se používá pokud je u mimořádné události velký počet zraněných, který převyšuje počet zdravotníků na místě události, nebo pokud se postižené osoby nacházejí v nebezpečné zóně, kam záchranáři nesmí. 

Pod vedením profesionálních hasiči z Nového Bydžova jsme se vyzkoušeli postup v praxi. Pro nácvik nám posloužil autobus, ve kterém jsme si navzájem dělali figuranty. Po ukončení  proběhlo vyhodnocení. Poté se všechny jednotky vrátily na svoje základny.   

Spolupráce s: HZS KHK HS NB  PČR JSDHo Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou