Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 34/2022 - PLANÝ POPLACH

34/2022 - PLANÝ POPLACHDatum konání:
18.7.2022

Státní zámek Hrádek u Nechanic

18.07.2022 v 5:15

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními hasiči z obou královehradeckých stanic, k požáru státního zámku Hrádek u Nechanic, který byl ohlášen na PCO prostřednictvím EPS. Za normálních okolností by CAS 30 dokázala bez problémů projet staveništěm v něž se proměnila ulice Hrádecká, která v současné době prochází kompletní rekonstrukcí. Kvůli zaparkovaným soukromým vozům v zákazu vjezdu na na tuto komunikaci, musela jednotka volit využít objízdnou trasu, která vede přes obce Homyle a cesta na místo události jí tak trvala 1/4 hodiny. Při průzkumu objektu nebyl požár nalezen. Jednalo se o závadu na čidle EPS. Událost vedena jako planý poplach. 

Spolupráce s: HZS KHK CPS + PS Pražská, správce zámku