Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 56/2023 - PLANÝ POPLACH

56/2023 - PLANÝ POPLACHDatum konání:
9.10.2023

Silnice č. III/32428 v katastru obce Nechanice - místní část Lubno 

9.10.23 v 9:10

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními kolegy z královehradecké stanice Pražská, k dopravní nehodě dodávky jenž byla ohlášena systémem eCall. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo nechtěné aktivaci pomocí nouzového tlačítka ve voze. Řidič byl poučen o správné reakci v takovém případě. Obě jednotky se poté vrátily zpět na svoje základny. Událost vedena jako planý poplach.

 

Správné chování v případě náhodné aktivace systému nouzového volání eCall. Reagovat na zpětné volání. KOPIS se vždy snaží spojit s vozidlem ve kterém došlo k aktivaci. Zavoláním na tísňovou linku 112 a oznámením náhodné aktivace. Žádný postih nehrozí ani v jednom případě. Naopak umožníte zbytečnému vyjetí vozidel IZS - v případě, že na zpětné volání nikdo nereaguje, aktivuje operátor KOPIS všechny složky IZS a vyšle je na místo. Tj. HZS, ZZS i PČR - ti vši se snaží dostat na místo co nejrychleji, protože operační nemůže vědět, že jde o náhodnou/nechtěnou aktivaci.  

 

Spolupráce s: HZS KHK PS HK - Pražská ZZS KHK PČR