Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠKOLENÍ KPR

ŠKOLENÍ KPRDatum konání:
15.10.2022
Datum ukončení:
16.10.2022

O víkendu 15. a 16.10. proběhlo pravidelné školení jednotky v poskytování základní kardiopulmonální resuscitace rozšířenou o použití automatomatizovaného externího defibrilátoru. Jak víte, naše jednotka je již pár let vybavena přístrojem AED, díky tomu jsme se mohli zapojit do široké sítě tzv. Firstresponderů, které zdravotnická záchranná služba královehradeckého kraje využívá právě u osob, u kterých je podezření na náhlou zástavu oběhu.

Více o fungování firstresponderů v našem kraji se můžete dočíst přímo na stránkách ZZS KHK. https://www.zzskhk.cz/first-responderi/

Automatizované externí defibrilátor je přístroj sloužící k defibrilaci v terénu určené pro laickou veřejnost i profesionály.

AED zhodnotí srdeční rytmus a v případě, že má osoba poruchu srdečního rytmu, tzv. fibrilaci, dodáním výboje provede defibrilaci. Zároveň laika obsluhu navádí hlasovými pokyny. Jsou zařazeny jako třetí krok ve čtyřbodovém řetězci přežití vydávaném Evropskou radou pro resuscitaci (European Resuscitation Council − ERC) v rámci poskytování první pomoci.