Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Specializační kurz OMŘP

Specializační kurz OMŘP



Datum konání:
3.11.2018
Datum ukončení:
9.11.2018

V období od soboty 3.11.2018 do pátku 9.11.2018 se vybraní členové naší jednotky účastnili kurzu Obsluha přenosné motorové řetězové pily v Ústřední hasičské škole v Bílých Poličanech. Celý kurz (66 hodin) se skládal z teorie a praxe. Začalo se pochopitelně teorií, ve které účastníci kurzu získali potřebné znalosti z legislativy, BOZP, údržby motorových pil (dále jen MP) a pochopitelně teoretické znalosti z kácení. Po teoretické části následoval test z BOZP, kteří všichni účastníci úspěšně složili. Následovalo převedení teoretických znalostí o údržbě MP do praxe a příprava MP na další den.  Toto byla náplň víkendu. V pondělí přijela výšková technika od HZS ČR ze stanice z Trutnova a to konkrétně PP-27 na podvozku Tatra T148 a začalo se s odvětvováním. Po pokynu od instruktora „Kdo jde se mnou?“ nastalo typické trapné ticho a nikomu se nechtělo. Ostych šel postupně stranou a během dvou dnů se účastníci kurzu na plošině vystřídali téměř všichni. Ve středu a ve čtvrtek vyjeli účastníci kácet do nedalekého lesa smrky, které byly napadlé kůrovcem.  Získali tak další potřebné zkušenosti ze samotného kácení a odvětvování, ale i vypořádání se se zavěšenými stromy. Čtvrteční odpoledne už jsme káceli bez rad instruktorů a samotné kácení bylo bráno jako praktická zkouška (do kterého instruktoři již nezasahovali, jenom dohlíželi – zásah instruktora by byl brán v tomto případě jako nesplnění zkoušku). V pátek dopoledne se opět kácely stromy v samotném areálu Ústřední hasičské školy. Opět se kácely stromy, které byly v katastrofálním stavu, a ohrožovaly návštěvníky parku. I zde bylo kácení bráno jako praktická závěrečná zkouška, která byla součástí závěrečného testu.  Všichni účastníci tuto činnost zvládli, a proto mohli odpoledne zasednout k písemné zkoušce. Ta se skládala z BOZP, kácení a první pomoci.  Na závěr už stačí jenom dodat, že všichni účastníci všechny zkoušky zvládli a získali osvědčení.

ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP 9.11.18 ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP_20.jpg ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP 9.11.18 ÚHŠ Bílé Poličany - OŘMP_27.jpg