Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zrušení sirén v ČR

Zrušení sirén v ČRDatum konání:
15.11.2018

MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, v souvislosti s plánováním zavedení legislativy nařizující členským státům Evropské unie zavést systém REVERSE 112, neuvažuje nahradit stávající jednotný systém varování a vyrozumění fungující v České republice.

MV GŘ HZS ČR reaguje na článek uvedený na portálu idnes.cz ze dne 14.11. toho roku . 

Varování obyvatelstva České republiky pomocí SMS zpráv je považováno za doplněk současného jednotného systému varování a vyrozumění a to vzhledem k technické povaze mobilních sítí, které mohou v případě rozsáhlé krize čelit výpadkům (např. dodávek elektrické energie či vzniklých úmyslným narušením).

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
Ministerstvo vnitra – GŘ HZS ČR