Úvod > Aktuality > 57/2022 - POŽÁR

29.9.2022

Nechanice místní část Sobětuš

29.09.2022 v 20:10

Jednotka vyjela, spolu s profesionálními hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská a Nový Bydžov, k nahlášenému požáru dřeva v rodinném domě. Po provedení průzkumu na místě události zjistili hasiči požár dříví v kotelně rodinného domu. V době příjezdu hasičů bylo již sklepení celé zakouřené, hasiči proto museli zasahovat v dýchací technice. Pomocí vysokotlakého zařízení provedli lokalizaci a následně i likvidaci požáru. Během zásahu byl objekt aktivně odvětráván za pomoci přetlakové ventilace. Po likvidaci požáru ještě hasiči vynosili ohořelý materiál ze sklepa mimo objekt, kde byl následně dohašován. Po ukončení zásahu se jednotky, na příkaz velitele zásahu, vrátily na svoje základny. Příčina vzniku požáru a výše škody je předmětem vyšetřovatele HZS.

Spolupráce sHZS KHK PS HK - Pražská, NB PČR