Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výroční valná hromada SDH

Výroční valná hromada SDHDatum konání:
11.1.2020

V sobotu 11.1.2020 od 17h se konala výroční valná hromada SDH Nechanice. Na pár řádcích níže vám přinášíme stručný přehled naší činnosti za rok 2019.

V minulém roce jsme se sešli na VVH dne 5.1.2019 v restauraci Oáza u Ságnerů, stručně se seznámili s činností sboru za rok 2018, odhlasovali si příspěvky, předali si ocenění a minutou ticha uctili památku členů, kteří nás opustili. 

Činnost našeho sboru byla zahájena 1.1.2019 a to dozorem výjezdové jednotky u novoročního ohňostroje a dozor byl proveden i při pálení čarodějnic v dubnu na fotbalovém hřišti ve Starých Nechanicích. Naší další činností byla pomoc při pořádání akcí Nechanická šlápota nebo při školou pořádané akci Den zdraví. 

Během roku jsme také uspořádali 2x sběr železného šrotu.

Sportovní sezónu jsme zahájili v únoru námi pořádanou tradiční soutěží Memoriál Jana Nováka pro mladé hasiče v kulturním domě v Nechanicích, kde nám mladí hasiči ukázali své dovednosti a znalosti z kroužku v různých disciplínách. 

Dále jsme se účastnili soutěží v požárním útoku v Dolním Přímu a ve Starých Nechanicích. 

Na podzim jsme s dětmi z našeho kroužku opět jeli na prodloužený víkend do Poniklé, kde jsme s nimi podnikli různé tůry po okolí.

V měsíci říjnu opět proběhla v Hradci Králové akce "Kingspan - Běh proti rakovině". Jednalo se o charitativní akci za spolupráce i s dalšími partnery. Výtěžek z této akce byl věnován Onkologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

Jelikož je tento rok volebním, volili jsme si členy výboru našeho SDH. Složení výboru doznalo jen dvou změn:

1) byla zrušena pozice referenta žen - a to z důvodu časové vytíženosti stávající referentky, která nemohl plnit své povinnosti

2) došlo ke změně na pozici náměstka starosty - do této funkce byl zvolen Jan Galásek ml. 

Na závěru VVH jsme předali ocenění těmto členům SDH:

Karel Drahoňovský - čestné uznání OSH

VVH_01.jpg VVH_02.jpg

Martin Vachek - medaile za věrnost 20 let

VVH_03.jpg 

Rudolf Kubík - medaile za věrnost 30 let

VVH_04.jpg

Josef Válek - čestný starosta SDH Nechanice

VVH_05.jpg VVH_06.jpg VVH_07.jpg

Dovolte mi, abych nejen za sebe, ale i za výbor našeho sboru poděkoval těm z vás, kteří jste se této akce účastnili a finančně podpořili. Poděkování patří i těm z vás, kteří chodíte bezplatně darovat krev, plazmu a ostatní krevní deriváty. 

Na závěr Vám chci popřát hodně štěstí, zdraví a úspěchů v letošním roce.