Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výroční valná hromada 2022

Výroční valná hromada 2022Datum konání:
7.1.2023

V sobotu 7.1.2023 se od 16 h konala výroční valná hromada SDH Nechanice. V následujících řádcích vám přinášíme stručný přehled naší činnosti, která byla kvůli pandemii Covid-19 hodně omezená.

Z důvodu výše zmíněné pandemie jsme v loňském roce neuspořádali VVH, jelikož protiepidemická nařízení toto neumožňovala. Využili jsme proto letního rozvolnění opatření a v hasičské zbrojnici jsme uspořádali členskou schůzi, na které byla předána různá ocenění a především jsme využili možnosti strávit spolu příjemný podvečer. V letošním roce nám stále probíhající pandemie Covid-19 naštěstí dovolila uspořádat výroční valnou hromadu ve správném termínu. Celou valnou hromadou nás provázel bratr Rudolf Kubík, který valnou hromadu začal přivítáním ostatních členů a hostů. Následovala minuta ticha za členy, kteří nás v minulosti opustili.

Vzhledem k pandemii byla naše činnost v roce 2022 opravdu strohá. Účastnili jsme se okrskové soutěže na Dolním Přímu, ale na soutěž ve Starých Nechanicích jsme se bohužel, kvůli pracovnímu vytížení členů, nebyli schopni sejít.

Po nevyprovokovaném napadení Ukrajiny ruskými vojenskými silami jsme byli v březnu vypomáhat ve skladu humanitární pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny.

 Pomoc ukrajině_26.jpg Pomoc ukrajině_18.jpg Pomoc ukrajině_01.jpg

Uspořádali jsme oslavu pro našeho velitele, který v loňském roce oslavil krásné jubileum. 

Schválili jsme navýšení členských příspěvků a zároveň jsme schválili, aby pověřený člen SDH Nechanice hlasoval pro zvýšení odvodů z členských příspěvků okresnímu sdružení hasičů Hradec Králové na následujícím shromáždění delegátů sborů okresu Hradec Králové, které se bude konat v březnu tohoto roku.

Nakonec starosta sboru bratr Petr Novák předal několik ocenění:

Nejcennější ocenění, které tento den starosta předal, si převzala sestra Michaela Truchlíková, a to Medaili Svatého Floriana.

Mezi dalšími oceněnými byl bratr Pavel Matoušek a sestra Jaroslava Samková, kteří převzali z rukou starosty Čestné uznání KSH KHK

Následovalo ocenění bratra Martina Vachka a sestry Markéty Vachkové. Oba si převzali Medaili za zásluhy.

Stužku Za 20 let obětavé práce v SH ČMS si převzal bratr Jan Galásek ml. a sestra Monika Kubíková.

Nakonec byly předány Medaile za věrnost, které si odnesli bratr Jakub Souček, sestra Magda Kneifelová a sestra Michaela Klimešová.

Všem oceněným ještě jednou gratulujeme. 

Medaile Za věrnost
Stužka za 20 obětavé práce v SH ČMS
medaile Za zásluhy
Čestné uznání KSH KHK
Medaile Sv. Floriana